Przejdź do treści

Konferencja OLZON 2024 - OLZON

Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic
Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic
Szpital Kliniczny im. J. Babińskiego w Krakowie
Pomiń menu
Konferencje OLZON
Od 2004 r. OLZON corocznie organizuje konferencję poświęconą zagadnieniom dotyczącym leczenia pacjentów z zaburzeniami osobowości. Obejmuje to kwestie diagnostyki, metod leczenia, psychoterapii w oddziale stacjonarnym i poza nim, czy wymiany doświadczeń w zakresie terapii pacjentów.
W roku 2020 w związku z pandemią wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, konferencja nie była organizowana.
XX Konferencja pt. Leczenie traumy złożonej. Modyfikacje technik pracy.
7 września 2024 r.

  • Sara Scott, Wstyd związany z byciem ofiarą wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie.
  • Katarzyna Synówka, Barbara Kaczmarczyk - Wichary, Jacek Kowaleczko, Przekształcające środowisko terapeutyczne w leczeniu traumy.
  • Dr Joanne Stubley, Trauma złożona: model Tavistock. Etapowe i wielomodalnościowe podejście terapeutyczne, utrzymanie w ramach psychoanalizy.

Konferencja jest organizowana we współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i odbędzie się w jej siedzibie w Krakowie przy ul. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego 1.
Prelegenci XIX Konferencji:
Barbara Kaczmarczyk Wichary jest certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psycholożką i pedagożką. Szkoliła się w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu neuropsychologii i psychokorekcji zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, środowiskowej i interwencji kryzysowej dla osób marginalizowanych oraz straumatyzowanych w pogórniczych dzielnicach Katowic. Prowadzi zajęcia w kursach psychoterapeutycznych oraz szkolenia i grupy wsparcia dla rodzin zastępczych. Ponadto psychoterapeutka indywidualna w Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic oraz psychoterapeutka indywidualna dorosłych, par i rodzin.

Jacek Kowaleczko jest specjalistą psychiatrą, psychoterapeutą psychoanalitycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal. Pracuje w OLZON i gabinecie prywatnym.

Sara Scott jest psychoterapeutką zarejestrowaną w UKCP oraz BCP; pracuje w praktyce analitycznej Fitzrovia Group zajmującej się osobami indywidualnymi, parami i grupami. Szkoliła się w Instytucie Analizy Grupowej - jest obecnie treningową analityczką grupową. W klinice Tavistock kształciła się jako psychoterapeutka psychoanalityczna oraz odbywała tam kursy z zakresu doradztwa organizacji. Superwizuje zarówno pracę grupową, jak i indywidualną.
Kieruje działem pomocy dla osób z doświadczeniami nadużycia w okresie dzieciństwa w ramach oddziału urazowego w klinice Tavistock. Wcześniej była jedną z osób zarządzających Centrum Terapii Kobiet i prowadziła grupy dla uchodźców, młodych kobiet oraz kobiet, które w dzieciństwie doświadczyły poważnych traum.

Dr Joanne Stubley jest konsultantką medyczną i psychoterapeutyczną w Tavistock and Portman NHS Trust. Dołączyła do Tavistock Trauma Service w 1998 roku, a od 2008 roku pełni funkcję głównej klinicystki. Jest członkiem Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz specjalistką w Terapii Poznawczo-Behawioralnej Skoncentrowanej na Traumie (tf-CBT), Desensytyzacji i EMDR, oraz psychoterapii PTSD wspomaganej MDMA. Dr Stubley jest współprzewodniczącą Grupy Eksperckiej Royal College of Psychiatrists ds. wczesnych nadużyć seksualnych. Jest konsultantką kliniczną organizacji praw człowieka Freedom from Torture i honorowym wykładowcą w University College London. Autorka wielu publikacji na temat traumy, prowadzi wykłady w kraju i za granicą. Jest współredaktorką książki "Complex Trauma: the Tavistock Model" z Lindą Young, wydanej w 2022 roku, która została nominowana do Gravida Award. Polskie wydanie książki przygotowuje Pomorskie Centrum Psychotraumatologii.

Katarzyna Synówka jest psycholożką, psychoterapeutką szkoleniową i superwizorką Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Pracuje jako psychoterapeutka OLZON i w gabinecie prywatnym. Jest członkinią Zarządu Fundacji im. Boguchwała Winida na Rzecz Rozwoju Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Kursie Psychoterapii akredytowanym przez SN PTP oraz w ISPHS i KSPP.

OLZON
OLZON
Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic istnieje od 2002 r. Specjalizuje się w stacjonarnej pomocy pacjentom z poważnymi zaburzeniami osobowości koncentrując się na psychoterapii w podejściu psychoanalitycznym.
Od 2004 r. zespół OLZON organizuje corocznie konferencje, których celem jest skupianie środowiska profesjonalistów, którzy zajmują się leczeniem i pomocą osobom z zaburzeniami psychicznymi.
KONTAKT
ul. J. Babińskiego 29
30-393 Kraków

+48 12 65 24 317
DOJAZD Z DWORCA PKP/AUTOBUSOWEGO
Tramwajem nr 52 lub 17 w kierunku Czerwone Maki P+R
Na pętli należy się przesiąść do autobusu nr 156, 204, 213, 223, 233, 253, 263 lub 283
i dojechać do przystanku Babińskiego.
Najlepiej zaopatrzyć się w bilet 60 minutowy w cenie 6 zł.
Stronę przygotował (fot. własne) i redaguje Piotr Biernacki, kontakt.
Wróć do spisu treści